През февруари месец ви представяме един истински близнак – в зодиака, изкуството и живота. Цветан Величков е типичен пример за човек започнал с истински молив и продължил развитието си в мрежата и в момента работи с електронния молив на таблета. Надникнете какво и как вижда той.
Кой е Цецо?
Цецо е личност с много и различни мисли и настроения, която е в постоянно търсене на себе си. Понякога е мързеливо чудовище, което не иска да си мръдне и пръста, друг път е нетърпеливо джудже подскачащо от крак на крак с нетърпение да направи нещо. А иначе казано аз съм човек замиващ се с уеб дизайн.
Кога и къде започна всичко?
Ами започването е било когато Цецо е бил малък и е обичал да си рисува. Но същинското захващане с рисуването беше в момент , който реши, че математиката е твърде скучна и иска нещо по-интересно.
Защо твориш?
Заради възможността да видя някои идеи изскочили от съзнанието ми в реалния живот.
Какво ти дава изкуството?
Шанс да осъществя идеите си във форма, която аз харесвам.
Какво ти взима изкуството?
Самоувереността, понякога се чувствам много малък.
Кое те вдъхновява?
Красотата и находчивостта. Те са извор на идеи.
Кое те зарежда положително?
Шляенето с приятели в хубав слънчев ден. Малките неща, които правят живота ми хубав. Семейството ми и приятелите.
Като артист чувстваш ли се различен човек?
Не. Всички хора си приличат по това, че са различни. Всеки вижда света по собствен начин и понякога визията за света на мои приятели ме изненадва.
Как и от къде се информираш за новостите в изкуството?
Интернет е основният ми източник в момента. Но когато открадна малко време за себе си гледам да мръдна и до някоя интересна изложба. Имам колеги, които постоянно висят в нета и четат всяка една новост, аз не обичам този подход. За мен изкуството е естествен начин на развитие, а не строго забързан ритъм за следене на последните новости. Както казваше първият ми учител по рисуване: „Човек трябва да види нещо да го осмисли и да го забрави за да се прероди в нова идея…” Това мисля и аз за изкуството, то е кръговрат от идеи и чувства. Там няма строг ред и последователност.
Какво би казал на всички, които се занимават с изкуство в България?
Бих им казал да не се страхуват от споделяне на идеите си, защото споделянето би ги обогатило. Смело да търсят. Много ми се иска да имаме възможност да забравим ежедневните проблеми и да освободим съзнанието си за по-спокойни и съсредоточени идеи.
No Responses to “Другата страна на Цецо”